*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > bewegen > nieuws > stretchen voor...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Dick van Gerwen
Dermatoloog
dick-2

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Stretchen voor het hardlopen zinloos?


NEW YORK - De kans op blessures blijft even groot, of je nu wel of geen rek- en strekoefeningen doet voor het hardlopen. Dat concludeert Daniel Pereles van de George Washington Universiteit na nieuw onderzoek.
blessures, blessure, hardlopen, stretchen, rekken

Aan het onderzoek van Pereles werkten 2.729 ervaren hardlopers mee. Deze werden onderverdeeld in twee groepen. Zo ontdekte Pereles dat mensen die nooit aan stretchen doen voor het hardlopen dat ineens wel moeten gaan doen. Mensen die het altijd al wel deden moeten er ook niet mee stoppen. Dit vergroot namelijk de kans op een blessure.

Blessure

Van de deelnemers die hun routine namelijk hetzelfde hielden, kreeg één op de zes een blessure. Van de groep die hun training aanpasten, kreeg bijna één op de vier last van een blessure.

De oorzaak van de blessures, meestal gescheurde kruisbanden, verwondingen aan de voeten en enkels en pijnlijke knieën, kwam vaak door een hogere Body Mass Index (BMI) of door een oude, chronische blessure.

De onderzoeker heeft geen idee waarom stretchen niet helpt. "Het is nogal vreemd. Ik snap er ook niets van", aldus Pereles.

Eerder onderzoek vond Pereles niet gelden voor recreatieve lopers. Collega-onderzoekers richten zich namelijk meestal op professionele atleten.


Door: Ilona Meernik
Bron: WebMD
18-02-2011
Laatst gewijzigd op: 22-02-2011


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Lopen voor je gezondheid

opening_special_lopen
Lopen is leuk én gezond. Je wordt er slanker en fitter van en steekt beter in je vel. Tips & tricks om nog efectiever te lopen, vind je in deze special.
naar special
advertentie


Lees meer over