*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > bewegen > nieuws > veel bewegen...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Herman van Tinteren
Kinderarts
herman

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Veel bewegen leidt tot beter slapen


BAARN - We slapen beduidend beter en zijn overdag meer alert als we tenminste 150 minuten per week bewegen. Dat blijkt uit onderzoek aan de Oregon State University.
slapen, slaap, bewegen, slaperig, sport

De studie betrof meer dan 2600 mannen en vrouwen tussen de 18 en 85 jaar. Wekelijks minimaal 150 minuten matig intensief bewegen verbeterde de kwaliteit van de slaap met 65 procent. Daarbij zijn mensen die voldoende bewegen ook minder slaperig gedurende de dag.

Gezond bewegen

"Tijdens het onderzoek hebben we gebruik gemaakt van de richtlijn bewegen voor een gezondere hart- en vaatstelsel. Het lijkt er echter op dat deze richtlijn ook voor andere gezondheidsgebieden geldt.", vertelt onderzoeker Brad Cardinal. "Bewegen lijkt een natuurlijk alternatief voor een slaapmiddel."

De onderzoekers hebben gecontroleerd voor leeftijd, BMI, gezondheid, rookgedrag en depressie, maar het resultaat bleef overeind. Naast een verbetering van de kwaliteit van de slaap met 65 procent, nam de kans op nachtelijke beenkrampen af met 68 procent en verbeterde de concentratie met 45 procent.


Te moe

"Hoewel het erg gemakkelijk is om een training over te slaan als je moe bent, is het voor je gezondheid en slaap op de lange termijn toch een betere keuze om wel te gaan sporten.", besluit Cardinal.

Door: Annemieke Hoogland
Bronnen: EurekAlert
23-11-2011
Laatst gewijzigd op: 23-11-2011


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Slaap lekker

opening_special_slaap
Wist je dat je kunt leren om je dromen zelf te sturen? Dat je middelen hebt tegen snurken en manieren om lekker in slaap te vallen? Verdiep je nachtrust met deze special.
naar special
advertentie