Core-training voorkomt rugklachten
Heel veel mensen hebben wel eens last van rugpijn. Het is de meest voorkomende klacht aan het bewegingsapparaat. Core-training kan uitkomst bieden.
Gepost door Drs. D.M. Keesenberg op Zaterdag 1 Oktober 2011
Was het maar zo eenvoudig als hier geschetst wordt. Dan zou fysiotherapie niet meer nodig zijn. Overigens raad je iedereen core-training aan terwijl je niet zeker weet of de core instabiel is?
Gepost door laura Nuijten-Blommerde op Woensdag 9 Februari 2011
Al jaren heb ik last van mijn rug. De dokter zegt dat mijn rug helemaal versleten is. Vorig jaar heb ik een
nieuwe heup gehad en nadien kan ik veel slechter lopen
Ik loop nu met een rollator.
Ik ben al wel 77 jaar, maar ik wil nog zo graag vooruit.
Zou dan oefeningen op de bal voor mij nog helpen?
Groetjes Laura
Gepost door www.fitsite.be op Woensdag 24 November 2010
Core-training is essentieel voor iedereen. Je traint je onderrug en je buikspieren (want dit zijn de spieren die je bovenlichaam in evenwicht houden als je bv een tijdje rechtstaat) vooral binnenin.
Een zéér goede oefening in deze training is de zogenaamde 'plank': je gaat op de grond liggen met je gezicht naar de grond en je steunt enkel op je onderarmen, ellebogen en tenen. Je lichaam strek je (zoals een plank).
Als je dit een volle minuut kan volhouden zonder door te zakken, dan ben je goed bezig. Probeer dit op te bouwen (per 10 sec.). Je rug zal je dankbaar zijn eens je een dagje ouder bent.
Veel succes!
www.fitsite.be