Veilig omgaan met eten en drinken
Op een veilige manier met eten omgaan is belangrijk, omdat het ziektes voorkomt. Veiligheid en hygiëne zijn niet alleen een issue als je eten gaat klaarmaken. Nee, voedselveiligheid begint al in de winkel.
Gepost door Elly op Donderdag 26 Mei 2011
Wat kun je doen aan vieze winkelmandjes/karretjes?
Gepost door Karel op Donderdag 26 Mei 2011
Op verpakkingen staan geen houdbaarheidssdata. Het is de laatste toegelaten verkoopdatum. Vandaar de 35 tot 50% korting op vandaag aflopende produkten.
Heel veel produkten zijn lange tijdlater nog prima in orde. Afhankelijk van bewaring en verpakking. Ik gebruik melk die vaak meer dan een week overde verkoopdatum is, maar die wordt bij mij dan ook echt gekoeld bewaard. Maar er gaan vandaag elke dag honderdduizenden liters melk soor de gootsteen omdat de huisvrouw/man niet meer het verschil kent tussen normale- en zure melk.
Net als gediplomeerde dietisten die voor de toehoorders verklaren dat ze "donker" brood moeten eten, terwijl dat vandaag algemeen ingekleurd brood is van tweede en derde kwaliteit. Nog afgezien van het opgejaagde bakproces waardoor de fytinezuren nog in het brood blijven en het feitelijk deels zeer ongezond maken. De nederlander isop voedselgebied zo dom dat hij/zij denkt dat het normaal is dat brood na 4 dagen nog als een spons is.
Het is nog maar kort geleden dat het toevoegen van puur vergif aan brooddeeg om motorvermogen te sparen in de kneedmachine, verboden werd. (Broom)
Op voedselgebied kom je niet met een paar losse kreten. Het is een complex van factoren. Maar uiterst lucratief als je afnemers niet te slim zijn.
Gepost door A.Mevisen op Donderdag 26 Mei 2011
Wat een oppervlakkig geklets.Echte vakkundige informatie daar zit ik op te wachten.
Gepost door Fran op Donderdag 26 Mei 2011
Op de foto bij het artikel wordt tropisch fruit in de koelkast bewaard. Het advies voor tropisch fruit is om dit gewoon op een koele plaats te doen. Bananen worden zwart als ze het koud krijgen. Het buiten de koelkast bewaren van fruit in het algemeen komt de smaak ten goede want meestal is gekocht fruit nog niet eet rijp en moet het op de schaal nog rijpen. Komkommers ook buiten de koelkast bewaren. Fruit smaakt beter als het niet ijskoud is.