Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > geest

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

Goed gehoor
Lees hier alles over het gehoor, hoorproblemen en -oplossingen.
opening_special_horen

Stel een vraag

Herman van Tinteren
Kinderarts
herman

Hersenen zelfmoordenaar werken anders

GENT – Depressie komt vaak voor onder mensen die zelfmoord plegen, maar toch is lang niet iedereen met een depressie suïcidaal. Het verschil zit hem in de hersenen, ontdekten hersenonderzoekers van het Departement voor Zelfmoordonderzoek aan de UGent.
Lees meer...
Reageer op dit item
Naam:
E-mail: (je e-mailadres wordt niet getoond)
Bericht
Code:
Vul hier de 5 cijferige code in.
 
Gepost door Johh op Woensdag 24 Maart 2010
Wat een ontdekking! en ik maar denken dat het m in de grote teen zat...

quote

Gepost door Iris op Woensdag 10 Februari 2010
Helaas val ik onder de personen met een 'rugzakje'.
Bij mij werd de diagnose 'Borderline' gesteld.
Door een fout van een psychiater kreeg ik een fikse medicijnvergiftiging enkele jaren geleden[20 pillen per dag]>>>gevolg..ik ben minder valide geworden[spier/zenuw-pijnen]..en heb veel hulpmiddelen die ik van onze gemeente in bruikleen heb.

Tevens heb ik even iets buiten onze woonplaats een andere psych gevonden.
'Hij geloofd niet in borderline'!!!!

En sinds ik deze psych heb...mag ik [met 2 pilletjes] weer gelukkig zijn.

Tevens heeft mijn vorige psych er voor gezorgd,dat ik nergens binnen onze woonplaats bij een andere psych terecht kon en met mijn lichamelijke klachten kon ik niet bij de neuroloog terecht[vriendjes politiek>>>want neuroloog en psych zaten in een gezamenlijk maatschap...].

Ook het vertrouwen in ons 'ziekenhuis' is verloren gegaan [her en der hoor je steeds vaker,dat ons ziekenhuis[diverse specialisten] behoorlijke fouten maken.

Wie is er nu gek?????

quote

Gepost door Cynthia op Woensdag 10 Februari 2010
Ik ben zelf depressie gevoelig en ik herken me in het sneller angstig zijn dan een ander. Helaas wordt iedereen over 1 kam geschoren en schijnt er dus een ideaalbeeld te zijn van de mens die niet bang is en die risico`s durft te nemen en deze ook KAN nemen zonder ziek te worden hiervan.Dat door dit roekeloze gedrag anderen ziek worden laat hun kennelijk koud. Ik noem dat een gebrek aan inlevingsvermogen en de werkelijkheid vervormen. Was het maar zo dat wij allemaal geaccepteerd worden om wie wij zijn. Ik ben nu eindelijk zover dat ik weet wat mijn grenzen zijn en als ik daar overheen ga word ik ziek, zo simpel is het! Iedere dag weer over je grenzen moeten gaan omdat dat verlangt wordt in deze maatschappij maakt dat je dat je je radeloos gaat voel. Je wilt wel maar je lichaam en je geest kunnen niet meer. Anders leren denken werkt voor een groot deel ( positiever) maar dan nog is het leven hard voor iemand die meer voelt, meer ziet en meer nadenkt. Ik probeer steeds meer te stoppen na te denken want iedere dag verdriet en pijn hebben trek ik niet meer!

quote

Gepost door Bernard op Dinsdag 9 Februari 2010
Hersenen zelfmoordenaar werken anders is de kop. Maar wat is er anders in de werking van de hersenen? En vergeleken met wie? Het artikel geeft er geen informatie over.
Betekent het dat iemand met "normale hersenen" die hetzelfde meemaakt als iemand met "zelfdodingshersenen" zich niet van het leven beneemt, en de ander wel?

quote

Gepost door De Trog Kamiel op Dinsdag 9 Februari 2010
Op 29.4.1995 ging mijn lieve echtgenote over tot zelf-doding : de daad zelve bleek achteraf, bijzonder goed voorbereid te zijn, mede om mij en andere nabestaanden
zo weinig mogelijk direct nadelige gevolgen ervan te
doen ondergaan.
Niets liet zulke daad voordien vermoeden : nooit zak ik haar echt depressief, integendeel, ze gaf eerder de
indruk (voortdurend) manisch te zijn ; wel had zij al
enkele malen gezegd dat de dood voor haar niets af-schrikkends had, maar eerder een rustpunt leek ; wel
kwam ik na haar overlijden van familie te weten dat haar eigen moeder ook een einde aan haar leven stelde,
toen mijn echtneote slechts enkele maanden oud was, wat misschien verklaren kan dat het "taboe" terzake
enigszins opgeheven was, maar zij was diep gelovig in de chritelijke zin, én bijzonder sociaal...
Ik kan alléén hopen dat het sterven voor haar pijnloos
gebeurde, en zij inderdaad rust kon vinden, maar stel
vast dat - ondanks alles - een blijvend schuldgevoeren
knaagt omwille van het "niét gezien hebben"...
..

quote

Gepost door Greet op Dinsdag 9 Februari 2010
Altijd over zelfmoordpreventie praten, oke, dat is soms goed. Maar wanneer worden deze mensen nu ook eens begrepen en serieus genomen ? ! Wanneer komt er nu eindelijk eens een wet die mensen met een langdurige depressie (van jaren) en psychische problemen helpen ? ! Euthanasie voor deze mensen zou hen uit de nood helpen. Het is beter " rustig te vertrekken " dan zich onder een trein te gooien of om van een hoog gebouw te springen bijvoorbeeld. Maak het hen nog niet moeilijker dan ze het al hebben. Heb een klein beetje respect voor zij die zelfmoord plegen of willen plegen ! Laat iedereen toch beslissen over hun eigen leven a.u.b !

quote

Zelf een forum beginnen?
Je kunt reageren op artikelen, maar ook zelf een onderwerp starten.