*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > omgaan met diabetes

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

Alles over zenuwpijn
Jaarlijks krijgen meer dan 130.000 mensen in Nederland te maken met zenuwpijn. Zenuwpijn heeft invloed op alles wat je doet. Afhankelijk van de oorzaak zijn er verschillende behandelmogelijkheden. De juiste behandeling vinden kost vaak tijd.
opening_special_zenuwpijn

Stel een vraag

Dick van Gerwen
Dermatoloog
dick-2

Eiwitrijk dieet vergroot kans op diabetes

UTRECHT - Niet alleen snelle suikers vergroten de kans op diabetes, ook een eiwitrijk dieet kan dat effect hebben. Dat blijkt uit onderzoek van voedingswetenschapper Ivonne Sluijs van het UMC Utrecht.

Lees meer...
Reageer op dit item
Naam:
E-mail: (je e-mailadres wordt niet getoond)
Bericht
Code:
Vul hier de 5 cijferige code in.
 
Gepost door Robert op Zaterdag 19 Maart 2011
Het kan ook zijn dat de onderzoekster de cijfers verkeerd heeft geïnterpreteerd. Zou het niet gewoon kunnen zijn dat mensen die veel eiwitten nemen over het algemeen ook teveel suikers nemen?

Het zou niet de eerste keer zijn dat een dergelijke fout door onderzoekers gemaakt wordt. Bv bij het eten van eieren. Men dacht altijd dat het cholestorol in ei leidde tot een verhoogd cholestorol in het lichaam. Het verhoogde cholestorol bleek uiteindelijk toch niet door de eieren te komen, maar door ongezonde vetten. Toevallig aten mensen die veel eieren aten vaak ook veel ongezonde vetten.

quote

Gepost door Gerard op Vrijdag 18 Maart 2011
Echt onzin! Ik heb zelf diabetes en ben op aanraden van mijn voedingsdeskundige heel veel eiwit en wat meer vetten gaan eten in plaats van koolhydraten.
Sindsdien geen insuline meer hoeven spuiten!

quote

Zelf een forum beginnen?
Je kunt reageren op artikelen, maar ook zelf een onderwerp starten.