*

populaire onderwerpen: zonnen - massage - haar - cosmetica - borsten - make-up - schoonheid - gebit - rimpels - zonnebank

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > veilig zonnen

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

Help, een blaasontsteking!
Voortdurend rennen om het toilet te halen? Is iedere plasbeurt een brandende kwelling? Dan is de kans groot dat er een blaasontsteking in het spel is.
opening_special_blaasontsteking

Stel een vraag

Linsy Hellegers
Psycholoog
Linsy

Zonnebank: gevaarlijk of gezond?

De gevaren van onbeschermd in de zon zitten, zijn bij de meeste mensen wel bekend. Maar hoe zit het met de zonnebank? Zitten er risico's aan zonnen onder een zonnebank? En zo ja, welke?
Lees meer...
Reageer op dit item
Naam:
E-mail: (je e-mailadres wordt niet getoond)
Bericht
Code:
Vul hier de 5 cijferige code in.
 
Gepost door corrie veraart op Donderdag 8 September 2011
is het eefect van een zonnebank gelijk aan antidepressiva lamp

quote

Gepost door Frank Veldman op Donderdag 30 December 2010
Een collega dermatoloog van mevrouw Krekels heeft vrij recent nog een boek geschreven over de positieve effecten van de zon. Dat "te" veel zon absoluut schadelijk is, en dat "te" weinig zon ook schadelijk is. Dit boek heet "ZONNEN MAG", geschreven door Han van der Rhee, uitgeverij Nieuw Amsterdam. Wat ik jammer vind is dat het KWF op haar internetpagina plaatst dat je wel 3 uur op een dag in de zon mag zitten, mits je een beschermingsfactor gebruikt. Eigenlijk zeg je dan ook dat je 3 uur onder de zonnebank mag liggen mits je wel een beschermingsfactor gebruikt. Zwaar fout dus. Ons menselijk lichaam heeft voldoende aan 20 minuten zon en alle zon daarboven is overbodig en dus negatief voor de huid.
Jammer dat we dat te weinig horen. Deze dosis van 20 minuten is dus een gezonde dosis. Nu alleen nog de vraag hoeveel x per jaar deze dosis een mens zich toe mag rekenen. Ik ben er nog steeds niet achter.....
Wat ik ook niemand hoor zeggen is dat de dosis uit de zonnebank vantevoren bekend is. 20 minuten zon buiten zal elke dag weer anders zijn, en dus ook anders uit kunnen pakken, met als gevolg verbranding. En juist verbranding van de huid dienen we te voorkomen.
Het zou fijn zijn als mevrouw Krekels en het KWF mij dat als bovenmatig geinteresseerde in UV eens als antwoord konden geven. Helaas konden zij mij tot op heden hier nog steeds geen duidelijk antwoord op geven.

quote

Zelf een forum beginnen?
Je kunt reageren op artikelen, maar ook zelf een onderwerp starten.