*

populaire onderwerpen: bmi - afvallen - fruit - water - vitamine - cholesterol - gewicht - anorexia - suiker - overgewicht

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > voeding

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

Gezonde en mooie tanden
Wie met een glimlach witte tanden ontbloot, scoort. In deze special adviezen voor een gezonde én mooie mond.
tanden

Stel een vraag

Henriëtte Schoones
Seksuologe
Henriette

Is de anti-aanbaklaag ongezond?

Gemak dient de mens. Een lapje vlees of een stukje vis bak je snel en eenvoudig in een pan met anti-aanbaklaag. Maar hoe veilig is die anti-aanbaklaag eigenlijk?
Lees meer...
Reageer op dit item
Naam:
E-mail: (je e-mailadres wordt niet getoond)
Bericht
Code:
Vul hier de 5 cijferige code in.
 
Gepost door RFZCZFTw op Vrijdag 23 Maart 2012
ykN9AT , [url=http://xhumkfpbdrel.com/]xhumkfpbdrel[/url], [link=http://vazxpgldeywy.com/]vazxpgldeywy[/link], http://rucjiodzenps.com/

quote

Gepost door FTrfyvxuVj op Donderdag 22 Maart 2012
lNgL6Q utvxbscbvnad

quote

Gepost door voFZTznAisbpgYRrtOD op Woensdag 21 Maart 2012
y0xo8n , [url=http://xozyqinelygj.com/]xozyqinelygj[/url], [link=http://ketcqlapbwfn.com/]ketcqlapbwfn[/link], http://utfhpsqldkrr.com/

quote

Gepost door JyLbcyCKZmYRSLWgE op Woensdag 21 Maart 2012
LuxaKp myycyaflzjst

quote

Gepost door otrPdKXjprohzOAAUOP op Dinsdag 20 Maart 2012
Het lijkt me een interesant boek, alle kneins van de wereld, maar dat bood de slang Adam en Eva ook aan dus k'denk dat je ermee voorzichtig moet doen.

quote

Gepost door Dr. H. Konings op Woensdag 7 December 2011
Geachte lezers,

Er zit helaas een fout in het artikel.
Het "anti-aanbak" materiaal waar u aan refereert wat bekend staat onder de naam "Teflon" (poly-tetra-fluor-etheen) is juist zwaar giftig. Geen idee waarom hier wordt gezegd dat het volgens de wetenschap niet zo zou zijn. Ikzelf ben Technoloog (= materiaaldeskundige) en ken dientengevolge het proces van fabricage en de materiaaleigenschappen.
Het is zeer opmerkelijk zelfs dat dit soort materiaal voor voedselbereiding niet allang uit de handel is genomen. Gaarne een correctie op dit verder prima artikel.

quote

Gepost door Stoney op Dinsdag 27 September 2011
Gewoon keramische pannen gebruiken, heb je dat iig niet:)

quote

Gepost door ria op Maandag 15 Augustus 2011
bedankt voor deze vraagje over het antibakpannen
hebt noit vangeweten dat deze panen niet goed zijn ik zelf gebruikt ook deze panen en potten.
bedankt hier voor paul,en gauw een bericht van u mogen ontvangen ,groetjes

quote

Gepost door Cousy op Zaterdag 12 Maart 2011
Niet onderzocht, Jorn. Als ik om me heen kijk, lijkt kanker in de spijsverteringskanalen wel vaker voor te komen, maar dat kan ook aan het eetpatroon liggen, zoals bekend. Anderzijds is het ook niet zómaar, dat de teflonbekleding met PTFE verboden gaat worden, lijkt me.. Dus verstandig omgaan met de pannen (zie mijn vorige stukje)om risico's te vermijden.

quote

Gepost door Jorn op Vrijdag 11 Maart 2011
Zijn er links in de trends waarneembaar van het ingebruiknemen en toenemen van dit gebruik en ziekten die sinds die tijd vaker voor komen?

quote

Gepost door Cousy op Donderdag 10 Maart 2011
Bij beschadigde laag is het raadzaam de pan niet meer te gebruiken om risico's te vermijden. Ter voorkoming van te hoge temperaturen met als risico (sporen van)ongezonde dampen, kunt u de pan beter invetten met een beetje olie of boter en dan langzaam verwarmen tot de gewenste temperatuur. Dit in tegenstelling tot wat producenten vaak stellen!! Maar ook zij geven bij klachten aan, dat dit een betere behandeling is..! Uw laag zal langer goed blijven! Zet deze pannen ook nooit in de vaatwasser: de laag droogt uit en verliest daardoor de antikleef-eigenschappen. Door deze manier van behandeling gaan uw pannen duidelijk langer mee. Hoewel Thermalon door de keramische bestanddelen minder kwetsbaar lijkt, zijn ook de pannen met deze laag gebaat bij eenzelfde behandeling. Overigens zal iedere vakman u aanraden om voor het aanbraden van vlees op hoge temperaturen géén anti-aanbaklaag te gebruiken, maar bijv. een goede gietijzeren pan. Voor vis,ei en gepaneerde gerechten is een anti-aanbaklaag echter wel heel plezierig. Hierbij komen de temperaturen ook niet zo hoog. Veel bakplezier.

quote

Gepost door Karel Zwetsloot op Donderdag 10 Maart 2011
Heb nooit begrepen waarom in hollandse keukens altijd rond 200 graden (C) gebraden moet worden.
Goed gegaard wild komt niet boven 140 graden. Zie ook de betere wildrestaurants. Bij mij komt het vlees nog lager in de temperatuur, in gevarieerde marinades op basis van betere bierkwaliteiten.
PTFE (een van de merknamen is Teflon (Dupont))is geen plastic. Wel kunststof. Geeft geen dampen, bij grote hitte wel sporen van deze dampen.
Bij extreme verhitting is men gewoon dom bezig. Dient niet voor te komen. Heb je dat niet in de hand, velen kunnen in dit land niet koken, stap als aangegeven over op Roestvast Staal.

quote

Gepost door kataflan op Donderdag 10 Maart 2011
Teflon is zwaar kankerverwekkend
op het UZ Leuven hebben ze tests gedaan op muizen die niets aan de verbeelding overlaten
Dit is reeds geweten door de OESO sinds 1978 !!!
Thermolon is gewoon oude wijn in nieuwe zakken....

quote

Gepost door Helma Schoenmakers op Donderdag 10 Maart 2011
Papegaaien en andere vogels kunnen sterven als ze de teflon-dampen(bij een te droge pan) naar binnen krijgen.(inademen).
Dit is opgemerkt, omdat er rond de Kerst meer vogels overlijden, omdat er veel gegourmet wordt met die dagen.

quote

Gepost door Roshana op Woensdag 9 Maart 2011
Plastics lekken altijd (door vocht, warmte, schuring, zuren en zouten,vetten enz...)en horen niet in het lichaam thuis! Het beste is om gewoon roestvrij-stalen pannen en keukengerei te gebruiken. Wie bang is voor aangekoekte etensresten: Doe na het koken wat (warm) water in de pan...Even laten weken en je kunt de etensresten makkelijk met een lepel verwijderen. Mocht dat niet helpen dan wat gekookt water in de pan gieten.

quote

Gepost door Yvonne op Woensdag 2 Maart 2011
Dank je wel Paul voor deze informatie.mijn gevoel is al langeretijd van:dit kàn niet gezond zijn!die betere antibaklaag is dat het grijze wafeltjes bodem?En hoe kom jij aan deze informatie?Ik zou het wel op prijs stellen als je mij op de hoogte wilt houden hieromtrend en evt.andere foute middelen!Ben bang dat deze eindeloos is,maar ik wil hèèlgraag gezond oud worden en probeer dit zo goed mogelijk te bewerkstelligen!Dank je wel nogmaals en alvast,warme groet van mij Yvonne

quote

Zelf een forum beginnen?
Je kunt reageren op artikelen, maar ook zelf een onderwerp starten.