*

populaire onderwerpen: bmi - afvallen - fruit - water - vitamine - cholesterol - gewicht - anorexia - suiker - overgewicht

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > voeding

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

De prostaat
Iedere man heeft een prostaat. Deze kan vroeg of laat aanleiding geven tot klachten. In deze special kun je alles lezen over de prostaat, prostaatkanker, een vergrote prostaat en meer.
prostaat

Stel een vraag

Anne de Graaf
Voedingsdeskundige
annemarie

Nitraatrijke groenten toch niet te vaak eten

De voordelen van het eten van nitraatrijke groenten wegen op tegen de nadelen. Dit blijkt uit een rapport van de Europese Voedselveiligheidautoriteit EFSA. In Nederland blijft echter het advies gelden maximaal twee keer per week nitraatrijke groenten te eten. Dit omdat het nitraatgehalte in Nederlandse groenten hoger is dan in andere EU-landen.
Lees meer...
Reageer op dit item
Naam:
E-mail: (je e-mailadres wordt niet getoond)
Bericht
Code:
Vul hier de 5 cijferige code in.
 
Gepost door Nel op Vrijdag 4 Februari 2011
Waarom wordt er door de redactie/deskundigen nooit gereageerd op vragen over een item? Wij hebben ook een eigen moestuin, zit daar ook zoveel nitraat in de groeten en hoe zit het met bio, maakt dat uit?
Nu staat er weer dat je het juist niet combineren moet met vis (zoals er altijd gezegd werd en ik me nog steeds aan houd). Toen de nieuwe vissticks met spinazie er kamen, was er een discussie en zei het voedingsbureau dat het gezond was en met de inzichten van nu niet meer verkeerd was. Volgend jaar mag het vast weer wel (de lobby-industrie is sterk).

quote

Gepost door A. van Eijken op Donderdag 20 Mei 2010
Sorry voor vorige reactie. Hier de juiste:

Nitraat in sla etc. De hoeveelheid nitraat ligt dat aan de manier van telen? Ik heb zelf een (zoveel als mogelijk)bio groentetuin en heb allerlei sla en kool staan. Gelden daar dus ook deze normen voor?
Gr. Fons

quote

Gepost door Fons van Eijken op Donderdag 20 Mei 2010
quote:
Gepost door Karin op Maandag 9 Juni 2008
Ik vind het onbegrijpelijk dat ze denken dat het merendeel van de mensen niet meer dan 2x per week nitraatrijke groenten eten want ik eet heel vaak sla als bijgerecht bij mijn eten en ik denk dat heel veel mensen dit doen.Ook begrijp ik niet waarom er in Nederlandse groenten meer nitraat zit dan in de andere EU landen, waar ligt dit dan aan?


quote

Gepost door Karin op Maandag 9 Juni 2008
Ik vind het onbegrijpelijk dat ze denken dat het merendeel van de mensen niet meer dan 2x per week nitraatrijke groenten eten want ik eet heel vaak sla als bijgerecht bij mijn eten en ik denk dat heel veel mensen dit doen.
Ook begrijp ik niet waarom er in Nederlandse groenten meer nitraat zit dan in de andere EU landen, waar ligt dit dan aan?

quote

Zelf een forum beginnen?
Je kunt reageren op artikelen, maar ook zelf een onderwerp starten.