Bosbessen verlagen de bloedsuikerspiegel
BATON ROUGE - Volwassenen die te kampen hebben met prediabetes, worden gevoeliger voor insuline wanneer ze bosbessen eten. Onderzoekers van de Louisiana State University System hebben dit ontdekt door 15 volwassenen tweemaal daags bosbessensmoothies te laten drinken.
Gepost door Anna op Zondag 26 September 2010
Is het nu wel of niet goed want ik begrijp de term gevoeliger voor insuline niet. Ik dacht zelfs dat het dus niet goed zou zijn.
Gepost door Mo op Donderdag 23 September 2010
blackcurrant is de zwarte bes - de donkere variant van de aalbes waarin een hoge hoeveelheid vitamine c zit.
Gepost door Redactie op Maandag 20 September 2010
Dag Fons,
In dit artikel hebben we het over de blauwe bosbes.
Met vriendelijke groet,
de redactie van GezondheidsNet
Gepost door A. Tjallinks op Maandag 20 September 2010
Wat bedoelt u nu precies met "bosbes", de Vaccinium corymbosum (blauwe bes) of de Vaccinium myrtillus (blauwe bosbes)? Of bedoelt u wellicht de Ribes nigrum, in het Engels blackcurrant genoemd?
Het woord "bosbes" wordt bij mijn weten in de volksmond voor al deze soorten gebruikt, en is daarom nogal ambigu.
Met vriendelijke groet,
Fons Tjallinks.