*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > gedragsproblemen bij kinderen > nieuws > opvoedcursus voor...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Anne de Graaf
Voedingsdeskundige
annemarie

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Opvoedcursus voor ouder verbetert gedrag kind


UTRECHT - "Kinderen doen niet wat je zegt, ze doen wat jij doet", aldus promovendus Jocelyne Posthumus van het UMC Utrecht. Zij deed onderzoek naar een cursus waarbij ouders hun gedrag in de omgang met hun kind leren veranderen.
gedragsproblemen, opvoeding, ouders

Eerder internationaal onderzoek toonde al aan dat de oudercursus 'Incredible Years' effect heeft op het gedrag van kinderen met ernstige gedragsproblemen. Posthumus onderzocht of ook kinderen met milde gedragsproblemen geholpen kunnen worden.

Hiervoor vond ze 144 kinderen met hun ouders bereid om mee te werken. Een deel hiervan kreeg cursus, anderen kwamen in een controlegroep. Posthumus en haar collega's analyseerden de wisselwerking tussen kind en ouders voorafgaand aan de cursus, er direct na, en twee jaar later.

Grenzen stellen

De cursus bestaat uit achttien sessies. De ouders leren daarin hoe hun manier van opvoeden het gedrag van het kind beïnvloedt. Ze leren grenzen te stellen en opdrachten geven, maar ook om hun kind te prijzen en minder kritiek te geven.

Twee jaar na het volgen van de cursus blijkt uit deze gedragsobservatie dat het gedrag van het kind verbeterd is. Ook de opvoedvaardigheden van de ouders verbeteren door de cursus: ouders hebben meer 'grip' op het gedrag van hun kind. Bovendien hebben de kinderen die bij aanvang van de cursus de meeste gedragsproblemen vertoonden, het meeste baat bij de cursus.

Vroeg ingrijpen

Daarnaast berekende Posthumus dat het goedkoper is om ouders een oudercursus aan te bieden als hun kind relatief jong is, dan om ouders zelf hulp te laten zoeken. Kinderen die op jonge leeftijd gedragsproblemen vertonen hebben een grotere kans om later in een depressie te raken, delinquent gedrag te vertonen of te maken te krijgen met verslaving, werkloosheid of relatieproblemen.


Door: Redactie
Bron: UMC Utrecht
02-11-2009
Laatst gewijzigd op: 13-10-2010


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Gedragsproblemen bij kinderen

kinderen_op_school
Een kind met een gedragsprobleem opvoeden is niet altijd makkelijk. In deze special lees je alles over stoornissen als ADHD, ADD, autisme en PDD.
naar special
advertentie


Lees meer over