*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > hoofdpijn en migraine > nieuws > moeders met...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Herman van Tinteren
Kinderarts
herman

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Moeders met migraine vaker huilbaby


BAARN - Moeders met migraine krijgen vaker een huilbaby dan moeders zonder. Dat stellen onderzoekers van het hoofdpijncentrum van de University of California.
migraine, hoofdpijn, huilbaby, periodiek syndroom

"Migraine is een erfelijke aandoening", vertelt onderzoeker Amy Gelfland. "Onze resultaten wijzen erop dat een huilbaby op latere leeftijd migraine kan ontwikkelen. Het huilen is een voorbode."

Voorbode

Volgens Gelfland maakt een huilbaby ook onderdeel uit van het periodieke syndroom: dit zijn atypische migraine-aanvallen die vooral bij jonge kinderen optreden. Kinderen kunnen last krijgen van braken, buikpijnaanvallen, koortsaanvallen en aanvallen van pijn in de benen. "Het periodieke syndroom is vaak een voorloper van migraine", aldus Gelfland.

Voor het onderzoek bestudeerde Gelfland samen met haar collega's de gegevens van 154 moeders en hun baby's. De moeders met migraine hadden 2,5 keer vaker een huilbaby.

Door: Annemieke Hoogland
Bronnen: EurekAlert
21-02-2012
Laatst gewijzigd op: 21-02-2012


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Hoofdpijn en migraine

opening_special_hoofdpijn
Slechts weinig mensen kunnen zeggen dat ze nog nooit hoofdpijn hebben gehad. Voor de meeste mensen is hoofdpijn gelukkig tijdelijk van aard. In deze special informatie en tips voor als je last hebt van hoofdpijn, migraine of duizeligheid.
naar special
advertentie


Lees meer over