*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > last van rugpijn? > nieuws > fitte mensen...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Ard Schenk & Edwin van den Dungen
Sportcoaches

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Fitte mensen hebben minste rugklachten


UTRECHT - Hoe fitter mensen zijn, hoe minder rugklachten zij hebben. Het blijkt dat zowel extreem weinig als extreem veel activiteit niet goed voor de rug is. Matige fysieke activiteit, die aanzet tot een verbetering van de fitheid, lijkt een belangrijke factor bij het voorkomen van (lage) rugklachten.
rug, rugklachten, core, oefeningen, fit, hernia, ischias

Dit concludeert Hans Heneweer MSc, fysiotherapeut en docent-onderzoeker van het Kenniscentrum Innovatie van Zorgverlening van Hogeschool Utrecht. Heneweer promoveerde onlangs aan de KU Leuven op een studie naar drie factoren die invloed hebben op lage rugpijn en hun onderlinge samenhang: fysieke fitheid, fysieke activiteit en persoonskenmerken. 

Lage rugklachten leggen een grote economische- en sociale last op aan de maatschappij en vallen onder één van de belangrijkste zorgvragen in de eerstelijns gezondheidszorg. Hans Heneweer: "Om rugklachten beter te kunnen begrijpen, is het belangrijk om de invloed van de afzonderlijke factoren op rugpijn te kennen, maar tegelijkertijd ook hun onderlinge samenhang."

Pijnbeleving Er is ook naar de pijnervaring. Zwaarmoedig of negatief denken kan leiden tot voortduren van pijnklachten. Uit het onderzoek blijkt datcatastroferen, oftewel doemdenken, een persoonlijke eigenschap is en niet een gevolg van de klachten of van de invloed vanuit bijvoorbeeld een revalidatiecentrum. Daarom is het van belang dat artsen en fysiotherapeuten in de eerstelijnszorg deze eigenschap herkennen en hier rekening mee houden.


Door: Franca van Dalen
Bron: Katholieke Universiteit Leuven
07-03-2011
Laatst gewijzigd op: 07-03-2011


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Last van rugpijn?

opening_special_rugpijn
Ongeveer 80 procent van de volwassenen heeft wel eens rugpijn. Hier vind je achtergrondinformatie en oplossingen voor je rugproblemen.
naar special
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie