Het academisch ziekenhuis Maastricht (azM) is gestart met een geheel nieuwe behandeling voor patiënten met een zeer hoge bloeddruk en die niet (meer) te behandelen zijn met medicijnen.
Zij kunnen nu worden geholpen met de zogenaamde Baropacer. Dit is een stimulator met elektrodes die om de halsslagader wordt bevestigd. De elektrodes verlagen de bloeddruk via een elektrisch stroompje. Het azM is het enige centrum in Nederland dat deze behandeling uitvoert.
Veel mensen hebben last van hypertensie ofwel hoge bloeddruk. Ongeveer tien procent van hen reageert niet (meer) op bloeddrukverlagende medicijnen. Er zijn zelfs patiënten die, ondanks dat ze talrijke medicamenten voor de bloeddruk slikken, een bovendruk van 180 à 200 hebben. Levensgevaarlijk, want daardoor lopen ze een groot risico op een hartaanval of herseninfarct.
| Plaats op: |
|
| Tweet |