*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > aspirine beschermt...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Ard Schenk & Edwin van den Dungen
Sportcoaches

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Aspirine beschermt mannenhart


Aspirine beschermt het hart en de slagaders, maar dan wel vooral bij mannen. Dat blijkt uit een grootschalig Canadees onderzoek.
verkoudheid, griep, soa, vaccin, zelftest, hart, menselijk lichaam, ziekte, medicijn, geneesmiddel, encyclopedie, overgang, darmkanker, borstkanker, allergie, rugpijn, ziekenhuis, hooikoorts, blaasontsteking, reuma, urineverlies, vaccinatie, griep, diabetes

In dit onderzoek zijn de resultaten van 23 eerder uitgevoerde onderzoeken naast elkaar gelegd. Hieraan hebben in totaal meer dan 113.000 patiënten meegewerkt. Sommige van de eerdere onderzoeken toonden aan dat aspirines de kans op een hartaanval met vijftig procent verminderen. Terwijl in andere onderzoeken de aspirine geen beschermende werking leek te hebben.

In de onderzoeken waaraan voornamelijk mannen meededen, was de positieve uitwerking van de aspirines groot. Onderzoeken met voornamelijk vrouwelijke patiënten toonden niet aan dat aspirines de kans op een hartaanval verkleinen.

De structuur van de bloedvaten van het hart verschilt bij mannen en vrouwen. Waarschijnlijk werkt aspirine daardoor voor mannen wel beschermend.

Bron: Guardian Unlimited


Door: Redactie
Bron: Guardian
22-10-2007
Laatst gewijzigd op: 22-10-2007


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Bradycardie

Bradycardie is een hartritmestoornis waarbij het hart minder dan 60 keer per minuut slaat. Dit is erg traag.
naar deze video
advertentie


Uit de encyclopedie