Ruim een kwart van de ziekenhuizen heeft geen idee hoeveel patiënten pijn hebben na een operatie. Of controleert te weinig patiënten om tot een goed inzicht te komen. Dat blijkt uit een analyse van gegevens die zijn gebruikt voor de AD Ziekenhuis Top 100.
Ziekenhuizen moeten van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) bijhouden hoeveel patiënten ernstige pijn lijden in de eerste drie dagen na een operatie. Volgens het AD doen 28 klinieken dat niet of onvoldoende.
Klinieken die vaak pijnmetingen doen, weten beter hoe ze het leed van patiënten tot een minimum kunnen beperken. Volgens het landelijk gemiddelde kampt 10 procent van de geopereerden met ernstige pijn.
Alarmerend zijn de getallen van zeker vijf klinieken, die fors uitkomen boven dit gemiddelde. Zo heeft in het Amsterdamse Slotervaart Ziekenhuis jaarlijks bijna 75 procent van de patiënten ernstige pijn na een operatie. Medisch directeur Dees Brandjes heeft hier geen verklaring voor: "Mogelijk meten wij strenger dan de rest."
| Plaats op: |
|
| Tweet |