*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > betere chemotherapie...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Henriëtte Schoones
Seksuologe
Henriette

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Betere chemotherapie door blokkeren herstelreactie


Onderzoekers van het UMC Utrecht hebben doorgrond waarom bij de behandeling van kanker met chemotherapie soms een lichamelijke reactie ontstaat die de tumorgroei juist bevordert. Dit schrijven ze in het tijdschrift Cancer Cell.
verkoudheid, griep, soa, vaccin, zelftest, hart, menselijk lichaam, ziekte, medicijn, geneesmiddel, encyclopedie, overgang, darmkanker, borstkanker, allergie, rugpijn, ziekenhuis, hooikoorts, blaasontsteking, reuma, urineverlies, vaccinatie, griep, diabetes

Door deze lichamelijke reactie te blokkeren is chemotherapie tegen onder meer borst- en longkanker te verbeteren. De onderzoekers bestudeerden de reactie van muizen en mensen na behandeling met chemotherapie. Al binnen vier uur na de behandeling werd een herstelreactie gezien.

In muizen zijn de onderzoekers erin geslaagd de herstelreactie te blokkeren. Het geven van middelen die de bloedvatgroei (VEGF-remmers)  tegengaan blijken erg effectief bij chemotherapie die leidt tot beenmergactivering. Nieuwe therapieën moeten hergroei van tumoren na chemotherapie voorkomen.

Het blokkeren van bloedvatgroei in tumoren is al langer een onderwerp van onderzoek. Tot nu toe dachten artsen dat dit proces zich vooral in de tumor afspeelt. Maar het was niet duidelijk waarom het remmen van bloedvatgroei soms wel goed werkte en soms niet. Reparatiecellen uit het beenmerg blijken dus een sleutelrol te spelen. Alleen als de herstelreactie optreedt, en dus geblokkeerd kan worden, heeft het geven van VEGF-remmers nut.


Door: Redactie
Bron: UMC Utrecht
09-09-2008
Laatst gewijzigd op: 09-09-2008


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Diagnose borstkanker

borstkanker
In Nederland krijgt één op de acht vrouwen borstkanker. Is zelfonderzoek nodig en hoe wordt de ziekte behandeld?
naar special

Borstkanker

Borstkanker is de vorming van een kwaadaardig gezwel in een borstklier. Deze ziekte is een van de meest voorkomende oorzaken van kankersterfte bij vrouwen.
naar deze video
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie