Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > stress veroorzaakt...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Marjon van Oers
Fitness- en bewegingsexpert
marjon

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Stress veroorzaakt geen migraine

Migrainehoofdpijn ontstaat niet door verwijding van bloedvaten in het hoofd en ook stress is geen uitlokker van migraineaanvallen. Dat stelt Guus Schoonman, arts en onderzoeker van het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), die vandaag promoveerde.

verkoudheid, griep, soa, vaccin, zelftest, hart, menselijk lichaam, ziekte, medicijn, geneesmiddel, encyclopedie, overgang, darmkanker, borstkanker, allergie, rugpijn, ziekenhuis, hooikoorts, blaasontsteking, reuma, urineverlies, vaccinatie, griep, diabetes

Schoonman mat bij 27 migrainepatiënten de doorsnede van een groot aantal bloedvaten in de hersenen en hersenvliezen vlak vóór, tijdens en na een migraineaanval. Hij gebruikte hiervoor een nieuwe, zeer gevoelige MRI-techniek. De bloedvaten waren tijdens de hoofdpijnfase niet verwijd.

Dit betekent dat nieuwe medicijnen tegen migraine geen vaatvernauwend effect hoeven te hebben, in tegenstelling tot wat altijd gedacht werd. De huidige migrainemedicijnen vernauwen wel de bloedvaten, waardoor ze gevaarlijk kunnen zijn voor patiënten die ook last hebben van een vernauwing van hart- of andere bloedvaten.

Stress

Veel patiënten en artsen gaan er van uit dat er een verband is tussen stress en migraine. Maar de resultaten van het onderzoek wijzen anders uit. De onderzoeker volgde 27 patiënten gedurende enkele weken. Dagelijks werden stresshormonen en de bloeddruk gemeten. Ook werd er een dagboek bij gehouden. Er bleek geen verband te zijn met het optreden van een aanval, ook niet bij patiënten die vooraf hadden aangegeven dat stress bij hen migraineaanvallen uitlokt.


Door: Redactie
Bron: Leids Universitair Medisch Centrum
12-09-2008
Laatst gewijzigd op: 01-12-2009


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Hoofdpijn en migraine

opening_special_hoofdpijn
Slechts weinig mensen kunnen zeggen dat ze nog nooit hoofdpijn hebben gehad. Voor de meeste mensen is hoofdpijn gelukkig tijdelijk van aard. In deze special informatie en tips voor als je last hebt van hoofdpijn, migraine of duizeligheid.
naar special
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie