Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > weinig animo...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Herman van Tinteren
Kinderarts
herman

Nieuwsbrief

Schrijf je nu in voor de wekelijkse nieuwsbrief van GezondheidsNet!

Weinig animo voor overstappen zorgverzekering


DEN HAAG - Slechts 3 procent van de bevolking is van plan om per 2010 over te stappen naar een andere zorgverzekeraar. Dat blijkt uit een panelonderzoek van de Consumentenbond.
zorgverzekeraar, zorgverzekering

Iets meer dan 40 procent twijfelt nog en ruim 56 procent weet nu al zeker dat ze klant blijven bij hun huidige verzekeraar.

Consumenten vinden overstappen te veel moeite en zien te weinig verschillen in premie en dekking. Voor mensen die wél een overstap overwegen, is besparen veruit de belangrijkste reden.

Aan het onderzoek werkten ruim 1100 consumenten mee. Ongeveer driekwart van de ondervraagden is de afgelopen vier jaar, sinds de invoering van het nieuwe zorgstelsel, nog nooit van zorgverzekeraar gewisseld.

Zo'n 20 procent is één keer overgestapt en minder dan 1 procent profiteerde optimaal door ieder jaar te wisselen. Volgens de Consumentenbond is het geen leuke klus om over te stappen, maar kun je er fors mee besparen.


Door: Redactie
Bron: Consumentenbond - 20-10-2009

Plaats op:  NUjij.nl MSN Reporter eKudos Twitter  Facebook

Nog geen reacties

advertentie


Gesponsorde Koppelingen