Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > huisartsen honkvast

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Hilke Robijn
Medisch socioloog
hilke

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Huisartsen honkvast

UTRECHT - De meeste huisartsen zoeken en vinden werk in de omgeving van de plaats waar ze zijn opgeleid. Slechts weinigen vestigen zich in een ander deel van Nederland.

huisartsen, starters

Daardoor kunnen er gaten vallen en is het soms lastig voor huisartsen om een opvolger te vinden. Dat blijkt uit een publicatie van onderzoekers van het NIVEL in het vakblad Huisarts & Wetenschap.

Van de 480 pas afgestudeerde huisartsen die in 2008 op zoek waren naar een praktijk, wilde meer dan 40 procent het liefst aan de slag in de provincie waar ze ook hun opleiding hadden voltooid.

Bij de Universiteit van Leiden, de Universiteit van Amsterdam en de Vrije Universiteit was dit zelfs meer dan 60 procent.

Onderzoeker Lammert Hingstman denkt dat dit te maken heeft met de mogelijkheden van de partner van de huisarts om elders een baan te vinden.

Maar ook de stages van de huisartsenopleiding kunnen volgens hem een rol spelen. De stages vinden voornamelijk plaats in de werkgebieden rond de opleidingsinstituten.

Om te voorkomen dat buiten de randstad tekorten ontstaan, is het volgens Hingstman te overwegen in deze gebieden meer stageplaatsen te realiseren.


Door: Redactie
Bron: Nivel
04-02-2010
Laatst gewijzigd op: 04-02-2010


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie