*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > extra pondjes...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Suzan Tuinier
Voedingsdeskundige
Suzan

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Extra pondjes beschermen vrouwen tegen oogziekte


CAMBRIDGE - Overgewicht is vooral ongezond, maar kan sommige vrouwen beschermen tegen een vorm van de oogziekte glaucoom. Dit ontdekten onderzoekers van Harvard University.
glaucoom, oogziekte, overgewicht, vrouwen, oogdruk

De wetenschappers onderzochten primaire openkamerhoekglaucoom (POAG), de meest voorkomende vorm van deze oogaandoening. Vrouwen met overgewicht bleken met name beschermd te zijn tegen normaledrukglaucoom.

Er werd een databestand van 78.777 vrouwen en 41.352 mannen gescreend, allen blank en Europees. Bij mannen werd er geen link gelegd tussen gewicht en glaucoom. Maar bij vrouwen betekende elke extra punt op de body mass index (BMI) zes procent minder kans op normaledrukglaucoom.

Oogdruk

Glaucoom is een ziekte die de oogzenuw aantast. Meestal komt dit door een te hoge oogdruk. Deze kan effectief worden verlaagd met oogdruppels. Maar bij mensen met normaledrukglaucoom haalt deze behandeling niets uit. Hun oogzenuw raakt beschadigd, ondanks hun normale oogdruk.

Mogelijk geeft het vetweefsel hormonale signalen af aan het netvlies die helpen schade aan de oogzenuw te voorkomen. Toch vinden de onderzoekers niet dat deze bevindingen aangegrepen moeten worden om de dieetteugels te laten vieren. Overgewicht doet nog altijd meer kwaad dan goed voor iemands gezondheid.

De resultaten verschijnen in het augustusnummer van Ophthalmology.


Door: Chantal van der Leest
Bron: HealthDay
06-08-2010
Laatst gewijzigd op: 06-08-2010


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Glaucoom

Glaucoom is een veel voorkomende oorzaak van blindheid. Het is een ziekte die de afvoer van het vocht in het oog aantast. Daardoor neemt de druk in het oog toe.
naar deze video
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie