*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > roker die...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Linsy Hellegers
Psycholoog
Linsy

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Roker die mindert is niet beter af


Verstokte rokers die minderen, schieten daar niets mee op. Pas als ze helemaal stoppen, wordt de kans op een vroegtijdige dood kleiner. Dat blijkt uit onderzoek onder meer dan 51.000 Noren.
Het onderzoek laat zien dat zware rokers (meer dan 15 sigaretten per dag) die de helft minder gaan roken, dezelfde gezondheidsrisico's lopen als tabaksverslaafden die onverminderd doorroken. Bovendien blijken ook één tot vier sigaretten per dag de kans op longaandoeningen, kanker en hart- en vaatziekten sterk te vergroten.

De onderzoekers vinden dat het advies aan rokers om te minderen als ze niet kunnen stoppen, niet meer mag worden gegeven. Minderen heeft alleen nut als een roker helemaal van zijn verslaving af wil en met een combinatie van sigaretten en nicotinepleisters wil afbouwen.

Door: Redactie GezondheidsNet.nl
28-11-2006
Laatst gewijzigd op: 30-05-2007


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie


Uit de encyclopedie