*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > 400.000 bloeddonors...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Linsy Hellegers
Psycholoog
Linsy

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

400.000 bloeddonors in Nederland


BAARN - Ongeveer 400.000 Nederlanders zijn bloeddonor. Dat is 4 procent van de 18- tot 70-jarigen, de leeftijdsgroep die donor mag zijn, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
bloeddonor, donor, rokers, matig overgewicht, drinkers

Verder bevinden zich onder rokers minder bloeddonors dan onder niet-rokers en is het aandeel dat bloed geeft onder stevige drinkers lager dan onder matige drinkers. Matig overgewicht gaat relatief vaak samen met donorschap (5 procent).

Slechte gezondheid

Iemand die bloed wil doneren, ondergaat eerst een medische keuring. Onder andere door deze selectie gaat een slechte gezondheid vrijwel niet samen met donorschap.

Ook blijkt dat hoogopgeleiden vaker donor zijn dan laagopgeleiden. Bijna evenveel mannen als vrouwen zijn bloeddonor. Van de mannelijke donors is de helft ouder dan 50 jaar, bij de vrouwen is dat nauwelijks één op drie.

Het hoogste aandeel dat bloed geeft, komt voor bij mannen van 50 tot 60 jaar (7 procent). Het aantal bloeddonors is sinds 2007 vrij stabiel rond de 400.000.

Door: Marlies Scheper
Bron: CBS
08-11-2010
Laatst gewijzigd op: 08-11-2010


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie