*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > roker stopt...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Ard Schenk & Edwin van den Dungen
Sportcoaches

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Roker stopt door hersenbeschadiging


Een beroerte kan de behoefte aan sigaretten volledig wegnemen. Dat hebben Amerikaanse onderzoekers ontdekt. Volgens hen kan bij een beroerte precies dat deel van de hersenen beschadigd raken, dat de drang om te roken veroorzaakt.
Hersenschade kan acuut een einde maken aan tabaksverslaving.De wetenschappers werden op het spoor gezet door een zwaar rokende man, die na een beroerte nooit meer de behoefte had om een sigaret op te steken. Eén van de diepst gelegen delen van de hersenen, de insula, bleek daarvoor verantwoordelijk. De insula reageert op behoefteprikkels van het lichaam en veroorzaakt bijvoorbeeld het hongergevoel als het lichaam brandstof nodig heeft.

Deze ontdekking is volgens de wetenschappers van groot belang, omdat er zo middelen ontwikkeld kunnen worden die de insula beïnvloeden, en zo het verlangen om te roken wegnemen. Wel moet misschien nog wel beter dan anders worden gekeken hoe een medicijn de insula beïnvloed, omdat basale en cruciale functies in dit hersengebied worden geregeld.

Door: Redactie GezondheidsNet.nl
26-01-2007
Laatst gewijzigd op: 30-05-2007


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie


Uit de encyclopedie