*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > mogelijk vroegtijdige...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Suzan Tuinier
Voedingsdeskundige
Suzan

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Mogelijk vroegtijdige opsporing aneurysma


Onderzoekers van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam hebben een ontdekking gedaan waardoor een aneurysma eerder opgespoord kan worden. Binnen drie jaar moet duidelijk zijn of bloeddrukverlagende medicijnen aneurysma kunnen stoppen of zelfs terugdraaien.
Door een ontdekking kan aneurysma eerder opgespoord worden.Aneurysma, ook wel tikkende tijdbom genoemd, is een uitstulping van de wand van een slagader, die kan scheuren als hij te groot wordt. Je kunt een aneurysma vergelijken met een ballon. Als je deze een klein stukje opblaast en er in knijpt, zullen er één of meerdere bobbels verschijnen. Als je te hard knijpt zal de ballon knappen. Tot nu toe werden aneurysma's in een laat stadium opgespoord, soms pas als ze al gescheurd waren.
De onderzoekers willen ook achterhalen of sommige mensen meer kans hebben op de aandoening dan anderen. Dat zou het mogelijk moeten maken aneurysma's in de toekomst vroeg te behandelen.

Door: Redactie GezondheidsNet.nl
12-02-2007
Laatst gewijzigd op: 29-05-2007


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie


Uit de encyclopedie