Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > medisch > nieuws > 'arts in...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Frank Mulder
Fysiotherapeut
frank

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

'Arts in opleiding vaak ernstig in de fout'

Jonge artsen, die nog in opleiding zijn, zeggen regelmatig ernstige fouten te maken. Patiënten moeten daardoor langer in het ziekenhuis blijven of komen zelfs te overlijden. De Orde van Medisch Specialisten zegt 'geschokt' te zijn.

Jonge artsen gaan door slechte begeleiding en een hoge werkdruk vaak in de fout.Artsen die worden opgeleid tot specialist worden slecht begeleid en maken vaak te lange dagen, zo zeggen ze zelf. Ook zouden supervisors niet altijd komen opdagen en blijven sommige vragen waar de arts-assistenten mee zitten onbeantwoord.

De jonge artsen gaven hun fouten toe in een enquête van medisch specialist Jelle Prins. Prins schreef in 2005 alle Nederlandse arts-assistenten aan en ontving van bijna de helft een reactie. Maarliefst 54 procent gaf toe een medische blunder te hebben begaan.

Volgens Prins gaat het bijna uitsluitend om 'vermijdbare fouten'. Deze ontstaan door oververmoeidheid en een 'onveilig opleidingsklimaat', waarin artsen in opleiding niet meer naar hun supervisors bellen om mee te kijken.

Door: Redactie GezondheidsNet.nl
Bron: Nursing
24-04-2007
Laatst gewijzigd op: 22-06-2007


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie