*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > overgang in eigen hand > nieuws > 'minder vitamine...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Frank Mulder
Fysiotherapeut
frank

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

'Minder vitamine A voor oudere vrouwen'


PARMA - Na de menopauze kunnen vrouwen beter minder vitamine A innemen. Dat stelt de Europese autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA).
vitamine A, EFSA

Volgens de EFSA zou de kans op botbreuken en osteoporose lager zijn als deze bevolkingsgroep minder vitamine A gebruikt.

Uit Frans en Brits onderzoek blijkt dat een deel van de Europeanen meer vitamine A binnenkrijgt dan nodig is. De limiet ligt in Europa op 3 mg per dag. De EFSA adviseert nu om dit voor risicogroepen te verlagen naar 1,5 mg per dag.
 
Volgens de EFSA moet ook het voer voor dieren minder vitamine A gaan bevatten. Zo kan voorkomen worden dat mensen via het eten van vlees vitamine A binnenkrijgen.

Vitamine A zit vooral in vitaminepillen en lever- en zuivelproducten.


Door: Redactie
Bron: BNR
03-02-2009
Laatst gewijzigd op: 03-02-2009


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Overgang in eigen hand

overgang
De meeste vrouwen komen rond hun vijftigste in de overgang. Welke hormonale veranderingen zijn er in de overgang, welke verschijnselen kunnen die geven en wat kan er aan gedaan worden?
naar special
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie