Dat blijkt uit het rapport 'Seksuele gezondheid in Nederland 2009'. Het rapport werd dinsdag in ontvangst genomen door staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).
Meer dan 6000 mensen van 15 tot en met 70 jaar deden mee aan het onderzoek. Uit het onderzoek bleek dat 12 procent van de vrouwen en bijna drie procent van de mannen ooit is verkracht.
Eén op de vijf vrouwen en één op de 25 mannen geven aan voor het 16e jaar seksueel geweld te hebben meegemaakt. Het merendeel van de plegers is een bekende van het slachtoffer.
Ook blijkt een prettig seksleven niet voor iedereen vanzelfsprekend. Zo geniet ruim 1 op de 7 vrouwen niet of nauwelijks van seks. Slechts iets meer dan de helft van de mensen is vaak of altijd blij met zijn of haar seksleven.
| Plaats op: |
|
| Tweet |