*

populaire onderwerpen: geheugen - overgang - fitness - baby - ziekenhuis - bmi - zonnen - dementie - hardlopen - afvallen

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home >

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

Info over darmkanker
Jaarlijks wordt bij ongeveer 11.000 Nederlanders de diagnose dikkedarmkanker gesteld. Darmkanker is één van de best behandelbare vormen van kanker, mits de diagnose in een vroeg stadium wordt gesteld.
opening_special_darmkanker

Stel een vraag

Henriëtte Schoones
Seksuologe
Henriette

DotPot


Mijn dochtertje is bijna 3 jaar. Ze plast al een tijdje op de pot, maar nog niet structureel. En poepen doet ze het liefst in haar luier. Het is dus echt tijd voor zindelijkheidstraining. De vrolijk gekleurde DotPot is een 3-in-1 potje voor zindelijkheidstraining: pot, wc-verkleiner en opstapje. Zal het lukken om Isabel in één week zindelijk te krijgen?

DotPot

De training
Er stond al een tijdje een potje bij ons in de wc en af en toe doet Isa er ook wel een plasje op. Vooral poepen is een probleem. Als ik thuis kom met de DotPot is Isa blij verrast. Het opstapje wordt meteen in gebruik genomen als emmer voor de Duplo... Maar daarna krijgt het toch echt een vaste plaats op de wc.

Mijn man en ik hebben een week vrij en kunnen ons dus helemaal toeleggen op de training. We trekken Isa een makkelijke joggingbroek aan, zodat ze zelf op het potje kan. En we beloven haar - lekker pedagogisch verantwoord - dat als ze op de wc poept, ze een cadeau mag uitkiezen.

De eerste dag poept ze in haar broek. "Ik dacht dat ik een luier om had", zegt ze. Blijkbaar heeft dit zo'n indruk op haar gemaakt, dat ze de volgende dag aangeeft dat ze moet poepen. Maar ze wil niet op de wc, ze wil een luier om. Ze beseft dus blijkbaar wel goed wanneer ze moet poepen...

De dagen daarna vraagt ze nog steeds om een luier als ze moet poepen. Maar aan het eind van de week lukt het ons toch om haar op de wc te zetten. Weliswaar zonder wc-verkleiner, want dat vindt ze maar niks. Sinds die dag is ze zindelijk. Het opstapje gebruikt ze om op de grote wc te klimmen, maar ook om bij de wasbak te kunnen om haar handjes te wassen.

Ervaring
Uiteindelijk is Isabel dus binnen een week zindelijk. Waarschijnlijk was dit zonder de DotPot ook wel gelukt, want de wc-verkleiner gebruiken wij niet. Het belangrijkste voordeel is het gemakkelijk uitneembare binnenpotje, dat je in een handomdraai kan schoonmaken.

Mijn man Ronald: "Als mijn dochter op het potje geplast heeft en je leegt het in de wc, dan heb je geen druppels aan de zijkant van het potje. Zelfs Isa kan haar eigen potje in de wc legen zonder te knoeien."

De prijs van de DotPot is wel aan de hoge kant. Ter vergelijking: je hebt al een pot voor 2 euro, wc-verkleiner voor 8 euro en opstapje voor 6 euro. Dan ben je dus voor 16 euro klaar. Maar dit 3-in-1 potje is gemaakt van zuivere materialen, die 100% te recyclen zijn. Je doet dus ook wat voor het milieu. Dat - én de supermooie vormgeving - maken de prijs voor mij meer dan waard.

Meer informatie
De DotPot is genomineerd voor Best Baby & Infant Product 2010. De prijs is €45. Op de Negenmaandenbeurs kun je de pot met eigen ogen bewonderen op stand 11.810. Bij de babyspeciaalzaak ontvang je in februari 2010 €7 korting bij aankoop van een DotPot! Klik hier voor een adres bij jou in de buurt.


Door: Maaike van der Westen


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

Bij deze rubriek

Hieronder vind je meer informatie over het onderwerp van dit artikel. Handige links, informatie uit de encyclopedie en andere artikelen op GezondheidsNet.nl die over dit onderwerp gaan.
advertentie