*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > verbeter je leefstijl > nieuws > wandelen even...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Anne de Graaf
Voedingsdeskundige
annemarie

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Wandelen even effectief als sportschool


BAARN - Mensen met overgewicht die door de huisarts naar de sportschool gestuurd worden, kunnen net zo goed gaan wandelen. Meer bewegen is belangrijk, maar hoe je dat doet maakt weinig uit.
wandelen, sporten, fitness, hoge bloedddruk, gewicht

Dit schrijven wetenschappers van het Peninsula College of Medicine and Dentistry (PCMD) en Exeter en Brunel University in het British Medical Journal.

Sporten of wandelen

Ze analyseerden acht onderzoeken waarin twee groepen werden bekeken: mensen die op doktersadvies gingen sporten (zwemmen, fitness, yoga of dansen) en patiënten die deelnamen aan een wandelprogramma. Er bleek nauwelijks verschil te zijn wat betreft hun fitheid, gewicht, bloedsuikerspiegel, bloeddruk en ademhaling.

Beweging

PCMD-onderzoeker Toby Pavey zegt dat beweging zonder twijfel een slechte gezondheid voorkomt. Maar of een arts patiënten onder begeleiding laat sporten of ze adviseert om flink te gaan wandelen, maakt weinig verschil.


Door: Jolanda Niemantsverdriet
Bronnen: Daily Mail
07-11-2011
Laatst gewijzigd op: 07-11-2011


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Verbeter je leefstijl

opening_special_leefstijl
Werk en gezondheid, stoppen met roken, overgewicht, dieet en afvallen, bewegen en fysiotherapie: wat zijn jouw issues? Pak ze aan, verbeter je leefstijl en daarmee je gezondheid!
naar special
advertentie


Uit de encyclopedie