*

populaire onderwerpen: bmi - afvallen - fruit - water - vitamine - cholesterol - gewicht - anorexia - suiker - overgewicht

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > voeding > nieuws > water in...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Ard Schenk & Edwin van den Dungen
Sportcoaches

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Water in kipfilet is toegestaan


Het toevoegen van water of waterbinders aan kippenvlees is niet verboden. Wel moet dit dan op de verpakking staan, zodat de consument weet wat hij koopt.
afslanken, dieet, eetstoornis, suiker, frisdrank, voedselallergie, overgewicht, afvallen, goede voeding, gezonde voeding, bmi, afvallen, fruit, water vitamine, cholesterol, gewicht, anorexia, suiker, overgewicht

Het Voedingscentrum laat dit weten in reactie op alle ophef in de media. De afgelopen dagen is in het nieuws geweest dat aan sommig kippenvlees water is toegevoegd, om het vlees malser te maken of het groter te doen lijken.

Dit is niet schadelijk en ook gewoon toegestaan, meldt het Voedingscentrum. Mits het op het etiket staat vermeld, bijvoorbeeld als 'kipfilet met toegevoegd water', 'kipproduct'of 'kippenvleesbereiding'.

Gaat het om waterbinders in de kip, dan staat er op de verpakking dat er E450, E451 en E407 inzit. Dit zijn Europees goedgekeurde bindmiddelen en stabilisatoren die het water kunnen binden. In andere vleessoorten en vis zit ook vaak water of een waterbinder.


Door: Redactie
Bron:
05-02-2008
Laatst gewijzigd op: 05-02-2008


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie