*

populaire onderwerpen: bmi - afvallen - fruit - water - vitamine - cholesterol - gewicht - anorexia - suiker - overgewicht

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > voeding > nieuws > 'baby's met...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Herman van Tinteren
Kinderarts
herman

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

'Baby's met handen laten eten voorkomt overgewicht'


NOTTINGHAM - Baby's en peuters die zelfstandig met hun handen eten, hebben op latere leeftijd minder kans op overgewicht dan kinderen die gepureerde voeding of pap met een lepel krijgen.
baby, voeding, babyvoeding, gepureerd eten, vast voedsel

Dat blijkt uit onderzoek van de universiteit van Nottingham, gepubliceerd in British Medical Journal. Voor het onderzoek werden de eetgewoonten van 155 kinderen tussen de 20 maanden en 6,5 jaar. 

Van deze groep kinderen aten 92 kinderen zelf met hun handen kleine stukjes vaste voeding. De andere 63 kregen hun voeding gepureerd met een lepel.

Suiker en gezoete producten

De onderzoekers concludeerden dat baby's die met de handen aten een voorkeur kregen voor brood en pasta. De kinderen die altijd gepureerde voeding kregen, ontwikkelden een voorkeur voor suiker en gezoete producten. Ook al kregen zij ook heel vaak koolhydraten, eiwitten, groenten en fruit.

Volgens de wetenschappers wekt het eten van voeding in vaste vorm bij de kinderen meer aandacht voor de textuur van voeding. Pasta en brood zijn ook makkelijker te kauwen dan andere voedingsmiddelen.

Factoren

Van de groep die met een lepel at bleken acht kinderen zwaarlijvig. Onder de kinderen die met de vingers aten was slechts eentje zwaarlijvig. Volgens de onderzoekers kan dat verschil niet verklaard worden door geboortegewicht, het gewicht van de ouders of sociaaleconomische factoren.

"Onze studie suggereert dat zelfstandig eten een positieve impact heeft op de voorkeur van kinderen voor gezonde voeding. Dat heeft gevolgen voor de strijd tegen de toename van zwaarlijvigheid in onze hedendaagse samenleving", aldus de wetenschappers.


Door: Ilona Meernik
Bronnen: BBC, Volkskrant
07-02-2012
Laatst gewijzigd op: 07-02-2012


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Zwangerschap, bevalling en baby

babyvoeten
Van zwanger raken tot en met de bevalling en de kraamweek... Hier lees je alles wat je moet weten.
naar special
advertentie


Lees meer over