| Aantal personen | 4 |
| Ingrediënten | 1 sjalotje, gesnipperd ¼ komkommer, geschild en in kleine stukjes 7 tomaten, waarvan 2 in kleine blokjes gesneden 1 teentje knoflook, fijngeperst 1½ eetlepel gedroogde kervel 3 eetlepels azijn 1 dl olijfolie zout en peper 400 g courgette, in flinterdunne plakjes geschaafd een aantal blaadjes sla |
Pureer de 5 hele tomaten tot een gladde massa. Meng de gladde tomatenmassa met de stukjes komkommer, het sjalotje, het fijngeperste teentje knoflook, de kervel, de stukjes tomaat en de azijn.
Voeg al roerend, heel langzaam gietend, de olijfolie toe. Voeg zout en peper naar smaak toe en laat deze gazpacho het liefst een nachtje trekken.
Schaaf de courgette in flinterdunne plakjes en leg ze naast elkaar op 4 borden. Schep de gazpacho over de courgette en laat het een uurtje marineren. Garneer de bordjes met de slablaadjes.
| Plaats op: |
|
| Tweet |