*

populaire onderwerpen: baby - seks - kinderen - zwangerschap - scheiding - peuter - puberteit - ouders - flirten - intimiteit

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > zwangerschap, bevalling en baby > nieuws > vrouwen krijgen...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Suzan Tuinier
Voedingsdeskundige
Suzan

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Vrouwen krijgen vijf uur zorg bij bevalling


UTRECHT - Vrouwen kunnen binnenkort tijdens de hele bevalling begeleiding eisen van een kraamverzorgster of verloskundige. Nu zijn zorgverleners gemiddeld een uur bij een bevalling aanwezig. Dat moet vijf uur worden.
bevalling, zwangerschap, kraamzorg, kraamverzorgster

Dat hebben de werkgevers in de kraamzorg (Actiz) en de Koninklijke Nederlandse Organisatie van Verloskundigen (KNOV) bekendgemaakt.

De organisaties hebben dit besloten naar aanleiding van een rapport van een stuurgroep die in december 2009 adviezen gaf om de hoge babysterfte in Nederland terug te dringen.

Ook op andere vlakken willen KNOV en Actiz afspraken maken om de geboortezorg te verbeteren. Zo moeten er afspraken komen op het gebied van protocollen rond de kraamperiode, onderzoek naar en ontwikkeling van geboortecentra.

Ook wordt er gekeken naar de prenatale voorlichting, samenwerking met de jeugdgezondheidszorg en de Centra voor Jeugd en Gezin en het Stuurgroepadvies om een huisbezoek te brengen aan zwangere vrouwen voor de 34e week van de zwangerschap.

Huisbezoek

Tijdens dit huisbezoek zal dan worden beoordeeld of de bevalling thuis kan plaatsvinden en of er sprake is van een psychosociale problematiek. Ook wordt er dan gekeken of er aanvullende prenatale voorlichting nodig is. Dit thuisbezoek is de verantwoordelijkheid van de verloskundige. Zij kan dit bezoek zelf afleggen of zorgen dat het wordt uitgevoerd.


Door: Redactie
Bron: KNOV
29-01-2010
Laatst gewijzigd op: 29-01-2010


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Zwangerschap, bevalling en baby

babyvoeten
Van zwanger raken tot en met de bevalling en de kraamweek... Hier lees je alles wat je moet weten.
naar special
advertentie


Lees meer over

Uit de encyclopedie


Poll

Van welke zwangersschapsklacht heb jij de meeste last?

Nergens last van
Misselijkheid
Vermoeidheid
Aambeien
Obstipatie