*

populaire onderwerpen: baby - seks - kinderen - zwangerschap - scheiding - peuter - puberteit - ouders - flirten - intimiteit

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > zwangerschap, bevalling en baby > nieuws > traditioneel hollands...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Pouria Salimi Gilani
Apotheker
Pouria

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Traditioneel Hollands dieet goed voor sperma


ROTTERDAM - Het aantal zaadcellen bij mannen die het traditionele Hollandse dieet volgen, is twee keer zo hoog als bij mannen die een ander voedingspatroon hebben. Dit stelt drs. Marijana Vujkovic, researchanalist in het Erasmus MC, in haar proefschrift Dietary Patterns and Human Reproduction.
vruchtbaarheid, dieet, voeding, sperma, zwangerschap, ivf

Vujkovic deed onderzoek naar de relatie tussen voedingspatronen enerzijds en vruchtbaarheid en zwangerschapsuitkomsten anderzijds. Daarvoor onderzocht zij stellen met een verminderde vruchtbaarheid, die zich meldden bij de ivf-kliniek van het Erasmus MC.

Het strikte gebruik van het traditionele Hollandse dieet, bestaande uit vlees, aardappelen, groenten, fruit en volkoren granen, blijkt ervoor te zorgen dat het aantal zaadcellen in het sperma met 62 miljoen cellen per milliliter bijna twee keer zo hoog is als bij mannen die een ander voedingspatroon hebben.

Bij vrouwen is juist het Mediterrane dieet, gekenmerkt door plantaardige olie, groente, vis en peulvruchten en weinig snacks, gunstig voor de vruchtbaarheid. Strikt gebruik van het Mediterrane dieet hangt samen met een 40 procent verhoogde kans op zwangerschap.

Beide diëten zorgen bovendien voor een automatische verhoging van het foliumzuurgehalte, resulterend in 70 procent minder risico op aangeboren afwijkingen, zoals een open ruggetje en hartafwijkingen.


Door: Maaike van der Westen
Bron: Erasmus MC
18-10-2010
Laatst gewijzigd op: 18-10-2010


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Zwangerschap, bevalling en baby

babyvoeten
Van zwanger raken tot en met de bevalling en de kraamweek... Hier lees je alles wat je moet weten.
naar special
advertentie


Uit de encyclopedie


Poll

Van welke zwangersschapsklacht heb jij de meeste last?

Nergens last van
Misselijkheid
Vermoeidheid
Aambeien
Obstipatie