populaire onderwerpen: baby - seks - kinderen - zwangerschap - scheiding - peuter - puberteit - ouders - flirten - intimiteit

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > zwangerschap, bevalling en baby > nieuws > umc utrecht...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Herman van Tinteren
Kinderarts
herman

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

UMC Utrecht werft eiceldonoren


UTRECHT - In het voorjaar van 2013 opent het UMC Utrecht de eerste Nederlandse eicelbank. Vanaf 2 april 2012 start de werving van eiceldonoren.
eicel, eicellen, onvruchtbaar, onvruchtbaarheid, eicelbank, eiceldonatie

De eicelbank is bedoeld voor vrouwen tot 45 jaar die niet met eigen eicellen zwanger kunnen worden. Dankzij de eicelbank hoeven ze straks niet meer zelf op zoek naar een donor. Ook hoeven ze niet langer hun toevlucht te nemen tot buitenlandse klinieken.

Andere vrouwen kunnen vanaf 2 april 2012 hun eicellen doneren om de eicelbank mogelijk te maken. Donoren moeten gezond zijn en voldoende eicellen hebben. Omdat commerciële donatie van lichaamsorganen verboden is in Nederland, krijgen ze daarvoor niet betaald. Donoren krijgen wel een onkostenvergoeding van maximaal € 1000.

Draagvlak

Uit onderzoek van EenVandaag onder bijna 19.000 Nederlanders blijkt dat de helft van de Nederlanders voorstander is van het opzetten van een eicelbank. 12 procent van de vrouwen onder de 46 jaar overweegt serieus om eicellen te doneren. 4 procent zou gebruik willen maken van donoreicellen via een eicelbank of dat serieus overwegen.

"Met de oprichting van de eicelbank voorzien wij in een duidelijke behoefte bij een bepaalde groep vrouwen waardoor zij eindelijk in eigen land terecht kunnen.", aldus Bart Fauser, hoogleraar voortplantingsgeneeskunde.


Door: Jolanda Niemantsverdriet
Bronnen: UMC Utrecht
26-01-2012
Laatst gewijzigd op: 26-01-2012


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Zwangerschap, bevalling en baby

babyvoeten
Van zwanger raken tot en met de bevalling en de kraamweek... Hier lees je alles wat je moet weten.
naar special

Onvruchtbaarheid

Onvruchtbaarheid (geen kinderen meer kunnen krijgen) kan veel oorzaken hebben. Deze kunnen zowel bij de man als bij de vrouw liggen.
naar deze video
advertentie


Uit de encyclopedie