*

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home > info over darmkanker > nieuws > bevolkingsonderzoek darmkanker...

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Stel een vraag

Hilke Robijn
Medisch socioloog
hilke

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Bevolkingsonderzoek darmkanker vanaf 2013


DEN HAAG - Er komt een landelijk bevolkingsonderzoek naar darmkanker. Vanaf 2013 worden mannen en vrouwen tussen de 55 en 75 jaar gecontroleerd.
darmkanker, bevolkingsonderzoek, darmpoliepen, darmonderzoek

Dat kondigt minister Edith Schippers van Volksgezondheid woensdag aan in de nota gezondheidsbeleid die naar de Tweede Kamer is gestuurd.

Jaarlijks sterven bijna 5000 mensen aan darmkanker en komen er 12000 patiënten bij. Door de ziekte eerder op te sporen, stijgen de kansen op overleving. Schippers verwacht dat er door de invoering van het bevolkingsonderzoek 2400 sterfgevallen per jaar voorkomen kunnen worden.

Het bevolkingsonderzoek wordt stapsgewijs ingevoerd en er krijgen zo'n 4,4 miljoen mensen mee te maken.


Door: Ilona Meernik
Bronnen: NOS
25-05-2011
Laatst gewijzigd op: 25-05-2011


Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves

print mailen bewaren
Item mailen
Mailadres kennis:
Naam kennis:
Je eigen mailadres:
Je eigen naam:
Opmerking:
annuleren
verstuur mail
advertentie

Info over darmkanker

opening_special_darmkanker
Jaarlijks wordt bij ongeveer 11.000 Nederlanders de diagnose dikkedarmkanker gesteld. Darmkanker is één van de best behandelbare vormen van kanker, mits de diagnose in een vroeg stadium wordt gesteld.
naar special
advertentie