*

populaire onderwerpen: geheugen - overgang - fitness - baby - ziekenhuis - bmi - zonnen - dementie - hardlopen - afvallen

Nieuwsbrief:  

< vorige paginaje bevindt je hier: home >

Nieuwsbrief

Elke week de beste tips en het laatste nieuws in je mailbox? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Encyclopedie

Kies een letter voor informatie over meer dan 10.000 ziektes en aandoeningen en bijbehorende medicijnen.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Specials

Info over COPD
Er zijn naar schatting 1 miljoen Nederlanders met COPD. Maar daarvan weet 50-70 procent niet dat ze COPD-patiënt zijn. Hoe herken je COPD?
lucht

Stel een vraag

Anne de Graaf
Voedingsdeskundige
annemarie

Vaccineren tegen HPV?


Minister Klink van Volksgezondheid wil in september 2009 starten met het landelijke vaccinatieprogramma tegen het Humaan Papilloma Virus (HPV), het virus dat baarmoederhalskanker veroorzaakt. Doelgroep van het vaccinactieprogramma zijn meisjes van 12 jaar. Over de wenselijkheid van de vaccinatie zijn de meningen verdeeld...

meisje_vaccinatie

Erasmus MC: "Invoering is té vroeg."
De Gezondheidsraad adviseerde positief op het vaccinatieprogramma, maar onderzoekers en artsen van het Erasmus MC, Universitair Medisch Centrum Groningen en het Nederlands Kanker Instituut zijn het met dat advies niet eens.

In een artikel in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde stellen ze dat eerst een onderzoek nodig is naar de veiligheid van het vaccin bij 12-jarigen. Dit omdat het middel wel is getest bij vrouwen tussen de 15 en 26 jaar, maar nog niet bij meisjes van 12 jaar.

Volgens de onderzoekers en artsen kunnen jonge meisjes best anders op het vaccin reageren dan de testgroep. Ook stellen ze dat er nog geen conclusies kunnen worden getrokken over de effectiviteit van het vaccin. Dit omdat de ontwikkeling van baarmoederhalskanker 10 tot 15 jaar duurt, en er pas maximaal 6 jaar onderzoeken met het vaccin gedaan zijn. Daarnaast is ook nog niets bekend over eventuele bijwerkingen op langere termijn.

"Aan vijf van de zeven criteria, die de Gezondheidsraad hanteert bij het advies over opname in het rijksvaccinatieprogramma, is nog niet of slechts gedeeltelijk voldaan", aldus de stelling in het artikel. Hun conclusie is dan ook dat de invoering van het vaccinatieprogramma per 1 september 2009 té vroeg is.



Plaats op: NUjij.nl eKudos Facebook Hyves
Pagina: 1 - 2 - 3 vorige volgende

Bij deze rubriek

Hieronder vind je meer informatie over het onderwerp van dit artikel. Handige links, informatie uit de encyclopedie en andere artikelen op GezondheidsNet.nl die over dit onderwerp gaan.
advertentie