zaterdag, 29 januari 2022

Dik door medicijn?

Apotheker Sonja Keizers geeft antwoord

Apotheker Sonja Keizers geeft antwoord op vragen over medicijnen. Deze keer: dik door medicijn?

Op advies van de pijnspecialist gebruik ik amitriptyline. Afgelopen jaar is mijn gewicht behoorlijk toegenomen. Komt dit door de amitriptyline? En wat kan ik eraan doen?

Antwoord:

Gewichtstoename is een nare spelbreker bij het slikken van medicijnen. Voor sommige mensen is het zelfs reden om van medicijn te veranderen of ermee te stoppen. Begrijpelijk, want we willen er niet alleen goed uitzien, een te zwaar gewicht geeft ook gezondheidsrisico’s. Medicijnen kunnen op verschillende manieren gewichtstoename veroorzaken, bijvoorbeeld door de eetlust te verhogen of de stofwisseling te vertragen. Vaak is niet goed bekend op welke manier een medicijn het gewicht beïnvloedt. Bij het gebruik van amitriptyline is er waarschijnlijk sprake van een verhoogde eetlust. Daarnaast kunt u een droge mond en een dorstgevoel krijgen door het gebruik van dit middel. Dit kan ertoe leiden dat u meer gaat drinken. Wat u zelf kunt doen is een gezond dieet aanhouden en meer bewegen. En in plaats van vruchtensap of frisdrank een glas water nemen, of bijvoorbeeld een appel tegen de dorst.

Stuur ook uw medicijnvraag in. Dat kan hier.

Bron(nen):