maandag, 27 september 2021

Overmatig zweten door middel tegen reuma?

Apotheker Sonja Keizers geeft antwoord

Apotheker Sonja Keizers geeft antwoord op vragen over medicijnen. Deze keer: overmatig zweten door middel tegen reuma?

Sinds kort slik ik (vrouw, 68) leflunomide. Nu heb ik zo’n last gekregen van transpireren dat het wel opvliegers lijken. Kan dit aan het medicijn liggen?

Antwoord:

Overmatig zweten is geen bekende bijwerking van leflunomide, al zijn er wel enkele meldingen van gedaan bij bijwerkingencentrum Lareb. Hevig zweten hoeft niet altijd een medische oorzaak te hebben; sommige mensen zweten meer dan andere. De kans dat wél sprake is van een medische oorzaak is groter als u anders zweet dan u gewend was. Of als u niet alleen zweet bij warmte, sporten of emoties. Ook als u alleen ’s nachts veel zweet, kan er meer aan de hand zijn. Overmatig zweten kan verder veroorzaakt worden door minderen of stoppen met alcohol, veranderingen in hormonen (opvliegers), overgewicht, infecties, diabetes of een te snel werkende schildklier. Als het vermoeden bestaat dat het aan een medicijn ligt, kan gekeken worden of dit in overleg met de arts gestopt of veranderd kan worden. Beruchte medicijnen in dit opzicht zijn antidepressiva, opiaten, parkinsonmiddelen en anti-oestrogenen.

Stuur ook uw medicijnvraag in. Dat kan hier.

Bron(nen):